Nowy Kodeks Pracy 2019 - jakie zmiany? Urlop niewykorzystany przepadnie

Nowy Kodeks 2019: Urlop przepadnie, jeśli nie zostanie wykorzystany w roku kalendarzowym, to najważniejsza zmiana w kodeksie pracy 2018, zapowiadana przez rząd. Czytaj więcej - kliknij powyżej w "zobacz galerię".

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

08.09.2018, 22:16

Hipokryta !!! Niedawno mówił ,że Polacy są najbardziej zapracowanym narodem w Europie i że pracują najwięcej!! .Zamiast skrócić czas pracy daje pracodawcom możliwość zatrudniania w nadgodzinach za , które się nie będzie płacić.To niewolnictwo.!!! Pracodawca zapłaci za nadgodziny jak będzie przestój w firmie.A co z nadgodzinami jak nie będzie przestoju.Przepadną.!!! W Polsce i tak już zarabia się jak w krajach trzeciego świata, gdy wprowadzą niepłatne nadgodziny będziemy krajem , w którym obywatele zarabiają najgorzej na świecie. Bo nędzne 1550 zł netto trzeba będzie rozbić na nie 168 godz. miesięcznie tylko 200 lub 300 godz. miesięcznie .Co w przeliczeniu na stawkę godzinową wyniesie 800 zł miesięcznie lub mniej. Bo żeby ludzie zrozumieli teraz mamy 1500 za 168 godzin miesięcznie po zmianach może się okazać ,że na 1500 zł trzeba pracować 2 miesiące , 2 etaty.No i jeszcze urlop przepadnie !!! Charować po 12 godz. dziennie bez urlopu , chyba chcą nas wykończyć! I oni chcą mieć ludzi do pracy! Nie będą ich mieć .Zresztą głosować na nich ludzie też nie będą.

12.08.2018, 17:22

Bo to o to chodzi. Zniszczyć przedsiębiorców, ludzi inteligentnych i zaradnych. Zostawić patologię i ciemniactwo, którym rzuci się ochłap, za który będą po zadach całować rządzących i dadzą się ciągnąć za łby jak barany... bo ciemnotą tak łatwo manipulować - dlatego tak skutecznie utrudnia się życie ludziom, którzy własnymi siłami chcą coś osiągnąć.
A PiS i tak wygra kolejne wybory... Dlaczego? A dlatego, że ci, którzy są przeciwni PiSowi zagłosują na kogokolwiek byle nie na PiS... głosy będą zbyt rozproszone, by przegrał PiS, na który będą głosować wszyscy zmanipulowani i kupieni "pusami" wszelakimi... Tak to widzę... :(

08.08.2018, 11:07

Widać, że nierobol z Ciebie. Pracuje na zmianę z kolegą, jeżeli ja mam w grudniu 5 dni urlopu, a kolega się rozchoruje to mi ma mój urlop przepaść bo go nie wykorzystam do końca roku bo nie mam kiedy?

08.08.2018, 00:58

WIĘCEJ DOBRYCH ZMIAN ! MNIEJ KLERU !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

08.08.2018, 00:56

I bardzo dobrze - Urlop przepadnie, jeśli nie zostanie wykorzystany w roku kalendarzowym ! Tak trzymać ! ;) Rząd nie jest idealny ale do "platfusów" które okradało i oszukiwało (sprzedało wszystko co było w zasięgu ) jeszcze daleko ! tuski i komorowskie to mniej niż zero !

07.08.2018, 21:51

Co za gnojstwo! Wszystko muszą sp_ć! Ten rząd to największa katastrofa, jaka mogła spotkać Polskę po 89 roku! Potrafią tylko rozdawać pieniądze nierobom i rydzykowi, a ciężko pracującym na to całe bagno rzucają jedynie kolejne kłody pod nogi! Nigdy nie zagłosuję na tych oszołomów!

06.08.2018, 07:59

To jest wątek dotyczący artykułu Nowy Kodeks Pracy 2019 - jakie zmiany? Urlop niewykorzystany przepadnie

27.07.2018, 00:10

Jesteś debilem, albo pisałeś to po pijaku, bo nie zrozumiałeś mojego sarkazmu.

26.07.2018, 19:11

"Zwykły pracownik" po "średnim" - technikum, musi pracować 45 lat (do 65), by iść na zasłużoną emeryturę. Więc nie pisz bzdur. A do budżetówki nie "wstąpiłem" tylko dlatego, że miałem ambicję pracować normalnie i być normalnym.

26.07.2018, 12:24

Idź do budżetówki jak tak dobrze. Teraz biorą hurtowo. Żołnierze z brylami jak "Stępień z 13 posterunku" a policjanci jak dzieci z gimnazium. Po 15 latach służby w armii 45% emerytury,to podoficer czy chorąży dzień po zdjęciu munduru zakłada nowy,tylko firmy ochroniarskiej,bo by zdechł z głodu. Co innego oficerowie zwłaszcza piloci i marynarze,ale oni musieli zapi.... ostro na uczelni,chyba że mówimy o chorążych po 20 kursach przyspieszonego zbioru czereśni zimą i mianowanych na oficerów. Także kończać zapraszam wszystkich do służb mundurowych,potrzebuja ludzi na wczoraj tylko nie zapomnij,że jak ci nie pójdzie i trafisz do ch...wej jednostki to korporacja będzie całorocznym urlopem wypoczynkowym.

26.07.2018, 12:14

Zatejestruj swoją D.G. i naprzód. Od pucybuta do milionera..... I jęki ludzi,że okrągły stół,układy,ubeki i ine ufoludki 30 lat po upadku PRL to wytłumaczenie życiowych nieudacznikow.

24.07.2018, 11:52

Takiej za trochę ponad minimalną krajową? Faktycznie, jest się z czego cieszyć.

23.07.2018, 15:25

Na razie to tylko projekty, ja mam nadzieję, ze nie wszystkie z tych zmian wejdą w życie. Mimo wszystko trzeba się cieszyć, że ofert pracy wciąż przybywa. Np. tu https://praca-katowice.com/ można przejrzeć aktualne ogłoszenia…

23.07.2018, 13:57

A czy oni kiedykolwiek walczyli o dobro pracowników? Walczą tylko wtedy, gdy im się to opłaca.

23.07.2018, 12:27

ŁAPY PRECZ OD URLOPÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

23.07.2018, 08:51

Nie martw się, elektoratowi tej partii, a więc beneficjentom pińcetplus, siedzącym po całych dniach z piwkiem w domku, włos z głowy nie spadnie. Wszystkie te kłody pod nogi są dla ciężko pracujących obywateli, którzy nigdy w życiu nie zagłosowaliby na tych świrów. Nic dziwnego, że młodzi nadal uciekają z tego bagna.

23.07.2018, 08:29

Niech te piso-świry najpierw zlikwidują np. obowiązek każdorazowego przerejestrowywania samochodu po zakupie, by nie trzeba było kwitnąć całego dnia w wydziałach komunikacji, a potem zabierają się za rzucanie kłód pod nogi pracującym, którzy zawsze pozostawiają sobie kilka dni wolnego na następny rok na wypadek właśnie takich sytuacji. Na L4 też zabierają część pensji, znacznie lepiej chorować po wzięciu urlopu. Ktoś pisał o dzieciach - te także ciągle chorują, trzeba brać urlop i jeździć po lekarzach. Ale co to rafalską z tym swoim uśmieszkiem obchodzi, najważniejsze, by tylko napsuć ludziom nerwów. Nigdy więcej głosów na pis!

23.07.2018, 08:22

Masakra, kiedy te świry w końcu zajmą się czymś pożytecznym, np. płonącymi składowiskami, daremną komunikacją publiczną i kolejkami do lekarzy? Do tej pory albo zajmowali się totalnymi bzdetami, jak burzenie pomników, albo utrudnianiem życia ludziom pracującym (kolejne zakazy i nakazy, podatki, a teraz grzebanie np. w urlopach). Niech tę partię jak najszybciej szlag trafi, jeszcze nigdy w tym kraju nie było tak źle, jak obecnie. Dobrze się tu żyje rzeczywiście chyba tylko żyjącym na nasz koszt darmozjadom, którzy nigdzie nie muszą jeździć, tylko oglądają po całych dniach seriale na TVPis, zmieniając pieluchy. Ludzie, jak w ogóle możecie to popierać?!?

22.07.2018, 22:46

Chcieliście pisu, chcieliście 500+ dla dzieci lepszego sortu, no to macie, zakazy, nakazy, teraz namieszają w kodeksie pracy, a za 3 lata wprowadzą jeszcze całkowity zakaz posiadania alkoholu i wychodzenia z domu po 21:00. Głosujcie dalej na partię kato-rydzo-oszołomów.

22.07.2018, 21:30

„Ożywiona dyskusja w sprawie ,,premii'' dla prezydentów i innych członków zarządu miasta pobudziła do dyskusji . Argumenty typu,, w Warszawie biorą to my też możemy''!!! nie wytrzymuje krytyki. Chorzowianie musza pilnować swoich finansów sami.W ich imieniu zrobiła to Regionalna Izba Obrachunkowa. Radni w tej i kilkunastu innych sprawach niestety nie stanęli na wysokości sprawowania mandatu społecznego. Milony utopione spowodowały zapaść finansów .Gdzie szukać pomocy ?? W kolejnych kredytach bankowych?? Propozycja pierwsza. Spółki miejskie. Wynagrodzenia prezesów ok. 15.000 do 20.000zl. Rady nadzorcze spółek i koszty bieżącej działalności to w skali roku miliony. Prezesi spółek miejskich w jednych prezesują w innych zasiadaja w radach nadzorczych . W jednym roku z informacji na bip można dorobić ok 60,000 zl!! . Oświadczenia majątkowe Prezesów są publikowane, składy rad nadzorczych również / interesująca lektura/. Pożyczki dla spółek i instytucji kolejne miliony./ Centrum Przedsiębiorczości ok. 14.mln/" c.d.n.

22.07.2018, 10:33

Z wykorzystaniem urlopu do końca I kwartału sprawa jest jasna i oczywista - kiedyś tak było. Kompletnie jednak nie rozumiem stwierdzenia o możliwości wystąpienia do pracodawcy o rekompensatę. Brzmi to jakby mogli oni odmówić urlopu a następnie rekompensaty.

20.07.2018, 17:30

Te przepisy dotyczyć mogą budżetówki czy dużych zakładów a nie prywaciarzy a szczególnie budowlanki gdzie norma to 250-300 godzin a w papierach najniższa i 40 godzin tygodniowo. Za to niech się wezmą.