Śląskie: Gdzie płacimy najwięcej za wodę i ścieki? [TOP 10 najdroższych miast]

Portal Samorządowy opublikował listę trzydziestu największych polskich miast prezentując koszta, które ponoszą ich mieszkańcy za wodę i ścieki. Najdrożej jest o zgrozo u nas - w woj. śląskim! Prezentujemy listę 10 miast, w których mieszkańcy płaca najwięcej za wodę i ścieki w woj. śląskim - kliknij powyżej w "zobacz galerię".

red.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

22.10.2018, 12:05

15 zł w Zabrzu za wodę i ścieki to naprawdę sporo, a może by tak przy okazji porozmawiać o cenach wody z nitki? Mieszkam na Zaborzu i płacę 45 zł za metr sześcienny ciepłej wody. Nigdzie w Polsce woda nie ma takiej wysokiej ceny...

13.09.2018, 12:55

I akurat to się odbija na cenie wody? Weź nie pisz bzdur. Zachcianki prezydenta? A to on to dla siebie wybudował. Najlepiej żeby w Tychach nic nie było, tak? Szaro, biednie, zero rozrywek? Jak nie masz na godzinę wejścia na aquapark to zmień pracę bo to żadne szczyt bogactwa i burżuazji.

13.09.2018, 12:52

W Tychach nie jest źle, patrząc na inne miasta. Trzeb brać pod uwagę, że w całym regionie jest drożej niż w pozostałych częściach Polski, więc nie jest to w pełni zależne od władz miasta.

09.09.2018, 16:47

W Tychach prezydent wybudował dla bogatych aquapark z naszych podatków i my podatnicy ponosimy koszty. To samo ze stadionem. Zachcianki prezydenta

08.09.2018, 21:51

XXIw, a MY płacimy za szamba!!! Skandal! Preczów pogranicze dwóch dużych miast i nie ma kanalizacji, a nawet chodników przy drogach powiatowych! Fontanny wody po każdym nawet małym deszczu.

08.09.2018, 21:14

Za wszystko odpowiadają pijacy z Chruszczobrodu i Wysoki. Rodziny które korzystają z 500+. ONI SĄ WINNI!!!!!

K O N S T Y T U C J A !!!!!

08.09.2018, 13:11

Chorzów -14,97!!!

07.09.2018, 22:07

Zrób foto i umieść na tablicy ogłoszeń w parafii .

07.09.2018, 09:11

my wczoraj o godz. 20:30 po zmroku_widzieliśmy ks. A. Stasiaka z (obecnie) Dąbrowy Górniczej, w Parku im. J. Kuronia w Kazimierzu Górniczy w Sosnowcu trzymających się za rączki i,, pod depo"z q_rewką!. (Wcześniej ta hiena była w Parafii w Sosnowcu ul. Karola Szymanowskiego w latach 2001-12). Co wy na to?.
Ta hiena to cały czas... Proboszcz !.

06.09.2018, 22:50

"Klachula otrzymała,, ważną dla mieszkańców'' informację od P. prezydenta miasta.Cóz nam obwieszcza ? Czytamy . Nie jest łatwo być prezydentem!? Mieszkańcy 2014 ,uznali ze konieczna jest potrzeba zmian i mieli nadzieję na realizacje ich kluczowych potrzeb! itd i itp. List adresowany chyba do ludzi z zanikiem pamięci. Program wyborczy i wsparcie ,,koalicjantów'' w I kadencji wyborów pozwoliło drugiej turze pokonac poprzedniego prezydenta i zdobyć władzę . DZISIAJ CI ZACIELKI WROGOWIE SA PRZYJACIÓŁMI.!??Wtedy prezydent był gotowy na te wyzwania i nie mówił ,ze to trudne. Początkowy zapał stopniowo zanikał i mimo deklaracji rezygnowano z kluczowych elementów programu. Obwodnica Chorzowa, stadion, rynek, ulice np. 3 go Maja, służba zdrowia itd. W cytowanym liście mówi się o dobrych drogach które prowadza do domu! Proszę np. ul, 3 go Maja dojechać bez uszkodzenia samochodu. " c.d.n.

06.09.2018, 22:49

"Centrum przesiadkowe tylko z nazwy . Kilka autobusów i tramwaj powoduje ,ze ta część miasta jest nieprzejezdna, komfort podróżnych szczególnie w czasie jesienno- zimowym to koszmar .Inwestycje komunalne to tylko slogan . Substancja mieszkaniowa miasta jest w opłakanym stanie, jeżeli do tego dodać brud i bałagan we wszystkich dzielnicach, brak miejsc parkingowych, przedszkoli i żłobków / z okazji wyborów podjęto wysiłek i oddano jedno nowe przedszkole / to dopełniamy obraz tego w jakim miejscu jesteśmy. Nabory do klas szkół średnich dużo poniżej oczekiwań, dlaczego? Młodzi nie widza szans w naszym mieście . Firmy omijają nasze miasto z powodu ,,atmosfery'', przyciągamy za to innych, nazwiska zawsze te same. To tylko niektóre przykłady , każdy może dorzucić coś od siebie. Minęło 8 lat i nic.!! W nowym programie czytamy cyt,, ma być'' więcej żłobków , przedszkoli, ekologii, będą rowery w dzielnicach, podobno ścieżki rowerowe, służba zdrowia ,nowoczesne szpitale." c.d.n.

06.09.2018, 22:47

"Mamy lądowisko dla helikoptera , ale szpitale po eksperymentach ,,ekonomicznych '' pozbywają się fachowców. Środowiska działkowców jeszcze do niedawna miały być pozbawione terenów w centrum miasta teraz odwrotnie. Miasto widzi w nich partnera. Stowarzyszenia społeczne są na łasce prezydenta. Jednych lubimy innych traktujemy z odrazą. Aktywność społeczna ma być ,,pod kontrolą'' ? Edukacja w przyszłość, polityka senioralna. W rozumieniu autora listu to pasmo sukcesów . Może zapytać samych zainteresowanych ? Miejsca wypoczynku, ciszy ,odpowiednio zagospodarowane tereny można policzyć na palcach jednej reki..W kilku akapitach pojawia się wyraz ,,ma być '' więcej żłobków, wiecej działan pro ekologicznych, bezpieczeństwa. Dla ,,Klachuli'' ważne jest czy jest? Czy dopiero będzie po wyborach?? Dawno obiecane pociągi ekspresowe w Chorzowie sie nie zatrzymują do dziś. Inne inwestycje i zobowiązania czekają na po wyborach. Kibice zapewne tez mają coś w tej sprawie do powiedzenia? Na końcu listu sama prawda cytuję, ,,trzeba słuchać mieszkańców i konsekwentnie realizować to, co się obiecało''. Potwierdzamy ! "

06.09.2018, 20:00

Żory też na Śląsku. Cena za m2 wody i ścieków 14,48 zł.

06.09.2018, 16:03

Serio? Do zestawienia trzeba było zrobić uciążliwą w przeglądaniu galerię?

06.09.2018, 15:49

w Będzinie-Łagiszy kosztuje woda plus ścieki 14.86 zł.Mało tego to jeszcze ciągle płacimy za rozliczenie półroczne ubytki za wodę.Chciałam zapytać po co nam w mieszkaniach wodomierze elektroniczne,takie miały być dokładne.Skąd te ubytki się biorą?

06.09.2018, 14:35

Nie ogladam żadnej galerii na stronie naszemiasto . I kropka .Kiedyś można było przesuwać.miniaturki i.powiększyć interesujące zdjęcie .Teraz zmuszają do obejrzenia całości, czasem.kilkadziesiąt podobnych zdjęć +reklamy no to nie oglądam nic. A pożyczki cen zawdzięczamy podłej zmianie .

06.09.2018, 14:26

NIC DZIWNEGO W ZABRZU PREZES WODOCIĄGÓW PUPILEK M SZULIK ZARABIA PONAD 30 TYS ZŁ MIESIĘCZNIE PREZES MOPS 10 TYS MOSIR 16 TYS JESLI CHCECIE COŚ ZMIENIĆ W ZABRZU TO NA JESIENNE WYBORY IŚĆ SIĘ I WYBRAĆ NOWYCH KTORZY ZROBIĄ PORZĄDEK Z TĄ PSEŁDOKATOLICKĄ MAFIĄ W ZABRZU

06.09.2018, 10:43

To jest wątek dotyczący artykułu Śląskie: Gdzie płacimy najwięcej za wodę i ścieki? [TOP 10 najdroższych miast]

22.07.2018, 19:28

Głupie galerie. Dosyć tego. Proszę:

Częstochowa - 10.34 zł
Sosnowiec - 11.52 zł
Gliwice - 11.59 zł
Tychy - 12.87 zł
Dąbrowa Górnicza - 13.11 zł
Ruda Śląska - 13.82 zł
Katowice - 14.11 zł
Bytom - 14.27 zł
Rybnik - 14.96 zł
Zabrze - 15.77 zł
WOJKOWICE - 17,19 zł
Inne regiony:
Wrocław - 11,11 zł
Gdańsk - 10,56 zł
Kraków - 10,15 zł
Poznań - 9,95
Warszawa - 9,85 zł
Bielsko-Biała - 9,22 zł
Łódź - 8,75 zł
Lublin - 8,25 zł
Białystok - 7,28 zł - najtaniej!

20.07.2018, 14:15

12,09 to dalej mniej, niż zajmujące 7 miejsce Tychy, więc dla rankingu akurat ta podwyżka nie ma znaczenia, ale fakt jest faktem że podwyżka jest.

20.07.2018, 13:39

opróżnienie szamba gratis, bo do jeziora/rzeki wg wsiowego buraka gratis

19.07.2018, 19:21

Nowy program Pis Podwyżki +

17.07.2018, 12:22

Bytom jak zawsze w ścisłej czołówce. U nas najdrożej, największe bezrobocie i największe składowisko śmieci, najbardziej zaniedbane kamienice, ulice i chodniki no i zadłużenie miasta...można tak wymieniać i wymieniać

17.07.2018, 09:17

W tym rankingu Gliwice powinny być wyżej, bo od maja 2018 płacimy 12,09 (4,95 woda 7,14 kanalizacja) a cena podana w artykule obowiązywała do kwietnia 2018

17.07.2018, 08:48

Tresna,woda ze studni 0,00,ścieki dwa osobne szamba 0,00.